Hakkımızda

1970'li yıllarda kurucumuz merhum Yunus ÜLGER tarafından temelleri atılan, 1992 yılında kurulan Ülger Hurda Nak. Taah. Tic. San. Ltd. Şti; 2004 yılında itibaren Bünyamin ÜLGER ve Mükremin ÜLGER kardeşler tarafından unvan değişikliği yaparak Öz Ülger Geri Dönüşüm Hurda Nak. Taah. Tic. San. Ltd. Şti. olarak yeni kurumsal yapısı ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Kuruluşundan bu yana şirket politikamız hızlı hizmet, dürüst ticaret, müşteri memnuniyeti ve kaliteli iş ahlakı olmuş ve olmaya da devam etmektedir.

Tehlikeli ve Tehlikesiz atıklar için  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu yönetmelikler  kapsamında 2000 metre kapalı alan ve 5000 metre açık alan üzerinde çalışmalarını sürdürmekte bunun yanı sıra;

          • Hurda bakır, alüminyum, kablo, sarı(pirinç), krom, nikel, hurdapik, kurşun, çinko, iş makinaları ve yedekleri, fabrika sökümü, inşaat malzemeleri ve hertürlü metal alım satımı ticareti yapmakta,

          • Ömrünü Tamamlamış lastikleri ve Atık akümülatörleri lisanlı ve mevzuata uygun  geçici depolama faaliyetinde,

          • Kırıkkale’de tek olucak Tehlikeli atık Ara depolama faaliyeti için ilk ve en önemli aşama olan ÇED sürecinden geçmiş ve faaliyete başlayabilmek için gerekli şartları yerine getirmektedir.